נח קליגר

 

מה חושבים הגרמנים החדשים

 

"ידיעות אחרונות" 5.12.2004  

 

סקר של חוקרים מאוניברסיטת בילפלד Universität Bielefeld  בגרמניה מלמד כי רוב גדול של הגרמנים החדשים, הנאורים, הדמוקרטים, הליברלים, סבור שהישראלים פועלים נגד הפלשתינאים כפי שפעלו הנאצים נגד היהודים. לכן הם גם "מבינים" מדוע שונאים את כל היהודים. רוב גדול אף יותר של אותם גרמנים קובע גם שאין לסמוך על נאמנותם של היהודים הגרים בגרמניה, כי השכנים היהודים אמרו שהם קשורים לישראל יותר מאשר לגרמניה.

 

לא ייאמן. צאצאיהם של גרינג, הימלר, היידריך, ברונר, מנגלה, פרנק, שטרייכר, דומיהם ועושי דברם – ילדי המפלצות שהגו, תכננו וביצעו את רצח העם הגדול ביותר בתולדות האנושות – משווים את ישראל לגרמניה של קודמיהם.

 

לא ייאמן. פעולותיהם של חיילי צה"ל המנסים לבלום רוצחים פלשתינאים בני כל הגילים, שמפוצצים עצמם כדי להרוג אזרחים ללא הבחנה (וגם את בני עמם שנקלעו לסביבה), פעולות אלו "שוות" בעיני רוב הגרמנים של היום למכלול פעולות הזוועה של ה"איינזצגרופן" "Einsatzgruppen", ה"וורמאכט" Wehrmacht"" והס"ס (SS (Schutzstaffel שהשמידו מיליונים באורח שיטתי, באינספור דרכים ובאופן שמוחו של האדם אינו מסוגל כלל להבין. לאלה משווים היום בגרמניה את צה"ל. הרי גם באותם חריגים הבודדים ביותר והמצערים ביותר של חיילנו אין אחד הדומה,  ולו לשבריר אחוז, למעשים של הגרמנים דאז. אבל השוואה?

 

לא ייאמן. לפי הסקר האמור שוב מפעמים רגשות אנטי-יהודיים בזרם המרכזי של החברה הגרמנית. היום מסתתרים האנטישמים למיניהם מאחורי הטיעון השקוף והשקרי של התנגדות למדיניות הישראלית כלפי הפלשתינים. זו הלגיטימציה של שנאת היהודים אצל הגרמנים0 החדשים, הנאורים, הדמוקרטים, הליברלים.

 

לא ייאמן. 60 שנה ארחי אותו רצח מתוכנו של 6 מיליוני יהודים, מודים 62 אחוזים מצאצאי הרוצחים – הגרמנים החדשים, הנאורים, הדמוקרטים,הליברלים – ש"נמאס לנו לשמוע על השמדת היהודים בשואה. לנו, האחרונים המעטים ששרדו בנס את הגהנום הנאצי לא נמאס. ואנו נזעק עד יומנו האחרון.

 

 

Back to Noah Klieger Web Page

Back to Holocaust Web Page

Last updated on January 3rd, 2005

Home

My Israel

Father

Album

Gombin

Plock

Trip

SHOAH

Communities

Heritage

Searching

Roots

Forum

Hitachdut

Friends

Kehilot

Verbin

Meirtchak

Treblink

Bialystok

Halina

Chelmno

Mlawa

Testimonies

Personal

Links

Guest Book

WE REMEMBER! SHALOM!