LIPNO BUSINESS DIRECTORY 1929

The whole directory in the internet - JRI

Transcribed and translated by Meir Livneh

Old postcard: a street in Lipno - courtesy of Tomasz Wisniewski

Occupation (Polish/French)

Occupation (English)

Name

Address

Akuszerki (Sages-femmes)

Midwives

Galicka J.

St. Rynek

-

-

Hapke O.

-

-

-

Mazurrzak E.

-

-

-

Wasilewska M.

Kościuszki

-

-

Zabrodzin E.

Płocka.

Apteczne składy (Drogueries)

Drug Dealers

Czesławski Hen.

Kozia

-

-

Kalksztejn Miecz.

Płocka

Apteki (Pharmacies)

Chemists

Pietka Tad.

Kościuszki.

Bednarze (Tonneliers)

Coopers

Brand G.

Płocka

-

-

Cegielski J Bulwarna

-

-

-

Ptaszyński J.

Kilińskiego

-

-

Plaszyński W.

Kilińskiego

-

-

Szczepankowski L.

Staroskepska

-

-

Targański W.

Polna

Blacharze (Ferblantiers)

Braziers

Krauze W.

Stodłna

-

-

Warlik L.

Płna

Tissus (Tissus)

Fabrics

Benet P.

Płocka

-

-

Biederka H.

St. Rynek

-

-

Gelbart D.

St. Rynek

-

-

Gradom Sz.

St. Rynek

-

-

Gruza E.

St. Rynek

-

-

Hamburger F.

St. Rynak

-

-

Klamka G.

Rynek

-

-

Konstam Ch.

Kozia

-

-

Kraut C.

-

-

-

Leśniewski A.

Kozia

-

-

Lipskier R.

Kozim

-

-

Makowicz H.

St. Rynek

-

-

Michałowski A. H.

St. Rynek

-

-

Minke I.

Kilińskiego

-

-

Pieprzyński N.

St. Rynek

-

-

Rubin M.

-

-

-

Sosnowski Sz.

St. Rynek

-

-

Szajnberg L.

St. Rynek

-

-

Tadelis M.

St.Rynek

-

-

Twardowski

Plockia.

-

-

Grynberg Ch.

Młyńska

-

-

Jurkiewiez L.

St. Rynek

-

-

Skrzypek G.

Płocka.

Budowlane materjaly (Construction, matriaux de)

Building Materials

Knciontek M.

Plocka

-

-

Leut M.

Gdańska

-

-

Rozenfeld A.

Kościuszki

Bydlo - handel (Bestiaux, marchands de)

Cattle Dealers

Fłajszhakier A.

-

-

-

Wiłkans K.

N, Rynek

Cegielnie (Briqueteries)

Brickyards

Daniecki I.

-

-

-

Fersztet A.

-

-

-

Korn I.

-

-

-

Kramer H.

-

-

-

Samulewicz Marc.

-

Cementowe wyroby - fabryki (Ciment, fabriques de produits en)

Cement Goods Factories

Barta W.

Dobrzyńska

-

-

Lukowplci Raz.

St.. Kepska

-

-

Wynberg L.

Rapackiego

Cieœle (Charpentiers)

Carpenters

Czarńecki J.

Gdańska

-

-

Wszelaki F.

Kol. Aleksandrowo

-

-

Kaszubski J.

Płocka

-

-

Soboćiński .J.

Sł. Kilińskiego

Cukry - fabryki (Bonbons, fabriques de)

Confectionery Mfrs.

Orenbuch Sz.

Gdańska

Cukiernie (Confiseurs)

Confectioners' Shops

Herzbein Abe

Kościuszki

-

-

Wencel Janusz

Kosciuszki,

Czapnicy (Casquettes, fabricants de)

Cap Makers

Jankilewicz J.

Gdańska

-

-

Lew J.

Gdańska

-

-

Lew L.

Gdańska

-

-

Rumanowski A.

Rynkowa

-

-

Grosman A.

St. Rynek.

Drukarnie (Imprimeries)

Printers

Lewin Pln.

Kościuszki

Drzewo (Bois)

Wood

Kamiński A.

Kościuszki

-

-

Koclołek M.

Plocka

-

-

Lent M.

Gdańska

-

-

Rak M.

3 Maja.

-

-

Lonizer I

Zawodne

-

-

Wajabrot

Staroskepska

Elektrownie (Usines lectriques)

Electricity Works

Electrownia Miejska

3 Maja.

Farby (Couleurs)

Dyes

Dobrzyński I.

Gdańska

-

-

Nejmark F.

Gdańska.

Felczerzy (Barbiers-chirurgiens)

Medical Assistants

Budka

Kosiuszki.

Fotograficzne zakady (Photographes)

Photographic Studios

Bornsztajn M. A.

Plocka

-

-

Okaniewski J.

Plocka

-

-

"Rembrandt" wl.

-

-

-

Bornsztejn

Kościuszkowska

Fryzjerzy (Coiffeurs)

Hairdressers

Aleksnder J.

Gdańska

-

-

Berger F.

Rynkowa

-

-

Klejment J.

Gdańska

-

-

Knopkiewicz J.

Kośeiuszki

-

-

Malanowski Z.

-

-

-

Najburg P.

Gdańska

-

-

Naiburg Sz. J.

Gdnńska

-

-

Sobiacki A.

3 Maja

-

-

Sobiecki J.

Plocka

-

-

Sztankowski J.

Plocka

-

-

Ungier

Rynkowa

Galanterja (Mercerie)

Fancy Goods

Aleksander J.

Gdańska

-

-

Filipson R.

Plocka

-

-

Gutenberg S.

St. Rynek

-

-

Klajn S.

St. Rynek

-

-

Klamka I.

Kilińskiego

-

-

Klimberg M.

Kościuszki

-

-

Lezniewski Z.

St Rynek

-

-

Lipskier R.

Rynek

-

-

Łopata E.

St. Rynek

-

-

Majer I.

St. Rynek

-

-

Najburg P.

Gdańska

-

-

Ozarow R.

Płocka

-

-

Senior E.

Płocka

-

-

Wydra P.

St. Rynek

-

-

Zawladower J.

Gdańska

-

-

Zonabend T.

St. Rynek.

-

-

Grynszpan K.

St. Rynek

-

-

Herc H. J.

Płocka

-

-

"Oszczednos". wl. Czajka

Płocka.

Garbarnie (Tanneries)

Tanneries

Florman N.

Zawadzie.

Garncarze (Potiers)

Potters

Fabryczki F.

Płna

-

-

Lawrenc N.

3 Maja.

Gazety (Journaux)

Newspapers

Gazeta Urzedowa Wydzinlu Powiatowego.

-

Geometrzy (Gomtres)

Land Surveying

Podezaski Aut.

-

-

-

Podcznski Jan

Kościuszki

-

-

Skrobanski F.

Plocka.

Herbaciarnie (Th, dbits de)

Tea Rooms

Korytowska A.

Plocka.

Hotele (Hotels)

Hotels

Hotel Astorja wl. Koprowski Fr.

Kościuszki

-

-

Hotel Polski

Gdańska

-

-

Hotel Warshawski wł Bynkoweski.

Kościuszki.

Introligatorzy (Relieurs)

Book-Binders

Gold S

Kościuszki.

Jadlodajnie (Restaurants)

Eating Houses

Adamkowski P.

Gdańska

-

-

Majzner

-

-

-

Ostrowska J.

N. Rynek

-

-

Wernerowicz J.

N. Rynek

-

-

Zwinzek Rzemieślniczy.

Gdanska.

Kamasznicze wyroby (Tiges pour chaussures)

Shoe Pegs

Cyrkus Ch..

Płocka

-

-

Hłc Ch.

Płocka

-

-

Kirsztejn J.

Kozia

-

-

Lotte N.

St. Rynek

-

-

Panster D.

Rynkowa

-

-

Zelman I.

St. Rynek

-

-

Goldberg A.

-

-

-

Holc I. L.

-

-

-

Lewin J. J.

Młyńska

-

-

Mendelson A.

Rapackiego.

Kamieniarsko-rzeybiarsko przedsibiorstwa (Sculpteurs statuaires)

Sculptors (Stone)

Kuza Jan

Gdańska.

Kantory wymiany (Agents de change)

Money Changing Offices

Ferszt P.

Gdańska

Kapelusze damskie (Chapeaux pour dames)

Ladies Hats

Czajka H.

Płocką

-

-

Raniszewska K.

Płocka

-

-

Taub R.

Gdańska

-

-

Herc H. J.

-

Kasy oszczdnoœci (Caisses d'pargne)

Savings Banks

Ewangalicka Spldzielniń Kredytowa Sp. z n. o.

-

-

Kasa Spldzielcza Zydowska Sp. z o' o..

Kaszarnie (Gruaux, fabriques de)

Groats Mfrs.

Ickowicz A..

Gdańska

-

-

Trzeiński P.

Polna 6 .

Kinematografy (Cinmatographes)

Cinemas

"Pot łonia" vt Okoniewski Jan

Kogciuszki.

Kolonjalne artykuly (Epiciers)

Colonial Goods, Groceries

Altman M..

Kozia

-

-

Berger B.

Nowy Rynek

-

-

Brawerman Ch.

Gdańska

-

-

Bresler M.

N. Rynek

-

-

Brym J.

N. Rynek

-

-

Dancygier I.

Kozia

-

-

Drzewiecki F.

Płocka

-

-

Dzieganski Sz.

3 Maja

-

-

Frank.

Płocka

-

-

Głd Sz.

Kosciuszki

-

-

Głdman R.

Gdańska

-

-

Gotlib N.

Kiliniskiego

-

-

Gutman J.

St. Rynak

-

-

Kadysz H.

Przedmieście

-

-

Kalma Z.

Nowy Rynek

-

-

Kaman G.

N. Rynek

-

-

Karbowska J.

Zawodzie

-

-

Kon W.

Rynkowa

-

-

Kopulski T.

Młynska

-

-

Kowadło A.

Płoc

-

-

Krzeczanowski

-

-

-

Kukowski E.

Ksciuszki

-

-

Lewin M.

Płocka

-

-

Lis A.

-

-

-

Mondral C.

Gdańska

-

-

Nejmark F.

Gdańska

-

-

Orpikowski K

Płocka

-

-

Płockier W.

-

-

-

Rotman H.

Mlyniska

-

-

Siwek L.

Nowy Rynek

-

-

Skibicki M.

Zawodzle

-

-

Taca

Gdańska

-

-

Tomaszewski J.

Płocka

-

-

Walfisz.

Toruńska

-

-

Wiebrowskj J.

3 Maja

-

-

Zacharska E.

Gdanska

-

-

Źelechnowski W.

3 Maja

-

-

?

-

-

-

Gzarnecki I.

Kościuszkowska

-

-

Damecka K.

Kilińskiego

-

-

Maslankowska M.

Staroskewka

-

-

Rotman J.

Toruńsku

-

-

Szyfra A

N. Rynek

-

-

Wyseeki Wl.

Gdufiakn.

Kolodzieje (Charrons)

Wheelwrights

Gzapiewski F.

3.Maja

-

-

Malinowski W.

Gdanska.

-

-

Kowalski. M.

Gdańska

-

-

Szwaszkowski Wł.

3 Maja

Kominiarskie przedsibiorstwa (Ramonage, entreprises de)

Chimney Sweeping Companies

Strygner St.

Gdańska.

Konfekcja (Confections)

Ready-Made Clothing

Jesleń. Sz.

St. Rynek

-

-

Leśniewska M.

St. Rynek

-

-

Lipskier R.

St. Rycek

-

-

Lopata M.

St. Rynek.

Konie - handel (Chevaux, marchands de)

Horse Dealers

Kohn Ide.

-

Koszykarze (Vanniers)

Basket Makers

Szmit W.

-

Kowale (Marchaleries)

Smiths

Rojarski. Z.

-

-

-

Draiklewies J.

3 Maja.

Krawcy (Tailleurs)

Tailors

Bigelajzan I.

Gdańska

-

-

Landsman B.

Rusiski

-

-

Sampoliński Ch.

Rynkowa

-

-

Siwek M.

Kościuszki

-

-

Szladower Ch.

Gdańska

-

-

Szwarcman I.

Gdańska.

-

-

Erdfruch M.

Zawodna

-

-

Gorecki . W.

Plocka

-

-

Janowski W.

Gdańska

-

-

Karnhowski Z.

Gdńska

-

-

Podrygal D.

Rapackiego

-

-

Szwarc M.

Mlyńska.

Księgarnie (Librairies)

Book Dealers

Księgarnia Lwl Turant Wl.

Płocka

-

-

Księgarnia Nauczycielstwa

-

-

-

Szkł Powszecbny

Płocka

-

-

Lewina D. Swie

Kościuszki.

Kuchenne naczynia (Articles de cuisine)

Kitchen Utensils

Brazert.K.

Płocka.

Kuśxierze (Pelletiers)

Furriers

Cudkiewicz S.

Rapackiego,

Malarze (Peintres)

Painters

Markowski T.

Gdańska

-

-

Ostrowicki J.

Staszica

-

-

Pejcz E.

Gdańs

-

-

ZajdmCh. H.

Płocka.

Maka (Farines)

Flour

Plockier D.

3 Maja.

Meble (Meubles)

Frnitures

Goldblum A.

Płocka

-

-

Herszhon A J.

Płocka.

Mleczarskie z(Laiteries)

Dairies

Spłdzieinia Mleczarska w Lipnie Sp. z o. o.

3 Maja

-

-

Szklarska St.

St. Rynek.

Mlyny (Moulins)

Mills

Bada W.

Sukc

-

-

Hoftman K. I .

-

-

-

Kramer H.

Kochowicz

-

-

W. i Udalowski.

Sliwicki

Murarze (Macons)

Mustard

Gurtowki

-

-

-

Kaniewski In.

-

-

-

Romański L.

Kilińskiego

-

-

Warczachowski

-

-

-

Witerschain K.

Nieszawska.

Nabiał (Crmiers)

Milk Products

Aurbach J.

Zawodzie

-

-

Bandurek H.

Czernikowo

-

-

Boym S.

-

-

-

Elm .R.

Kikolska

-

-

Cyrkus M.

Kozia

-

-

Florenc H.

-

-

-

Florenc I .

Kozia

-

-

Grecka S.

Starokepska

-

-

Jurek B.

Rynkowa

-

-

Jurek J.

-

-

-

Kon R.

3 Maja

-

-

Podrygał S.

Kozia

-

-

Slomowicz I.

Gdańska

-

-

Zyk Ch.

Gdańska.

Nasiona (Graines)

Seeds

Czeslawski i Henel A.

Kozia

-

-

Syndykat Ziem Dobrzyńskiej.

-

-

-

Ulrich

War szaua.

Obuwie (Chaussure)

Footwear

Blum . M.

St. Rynek

-

-

Golębicwski A.

Klińakiego

-

-

Lewkowicz H.

Gdańska

-

-

Pociecha A.

Płocka

-

-

Rotman. M.

Plocka

-

-

Wejchert S.

Toruńska.

-

-

Walter H.

Płocka.

Ogrodnicze zaklady (Etablissements horticoles)

Gardening Firms

Gbryszewski Br.

Jasirzebska

-

-

Latowski J.

Płocka

-

-

Zdrojewski Winc.

Kościuszki

Olejarnie (Huileries)

Oil Mfrs.

Goldman.R.

Młyńska

-

-

Szperling Mar.

Kozia.

Piekarnie (Boulangeries)

Bakeries

Fiszer

Gdańska

-

-

Gabryszowski

Kilińskicgo

-

-

Gelbert G.

Rynkowa

-

-

Gołdberg J.

Gdańska

-

-

Kopczyński L.

Gdańska

-

-

Kurjer Sz.

Gdańska

-

-

Pachowicz S.

N. Rynek

-

-

Witecki C.

Kościuszk

-

-

Zaborowska M.

Toruńska

-

-

Złotnicki. Ch .

Gdańska,

-

-

Gależak Wł.

Staroskępska

-

-

Gratkowski

Raparkiego

-

-

Korytowski T.

Płocka

-

-

Nawrocki.

3 Maja

-

-

Orszt J.

Gdańska.

Piwiarnie (Brasseries)

Beer Restaurants

Chrzanowska A.

Płocka

-

-

Cichocki J.

N. Rynek

-

-

Deske G.

N. Rynek

-

-

Debska A.

Gdańska

-

-

Gertman A.

N. Rynek

-

-

Goślicki F.

Młyńska

-

-

Impert J.

St. Rynek

-

-

Michalski W.

N. Rynek

-

-

Mikołajezewski Cz.

Gdańska

-

-

Płubiec P.

Zawadzie

-

-

Sikorski St.

-

-

-

Stoj E.

Płocka

-

-

Wernerowicz J.

N, Rynek

Piwo (Bire)

Beer

Browar i Słodownia we Włocławku

Płocka

-

-

Piaskow skicgo

-

-

-

K. Sukc.

Kościuszki

-

-

Michalski Wl.

Park Miejski.

Pogrzebowe przedsibiorstwa (Pompes funbres)

Burial Societies

Dublasiewicr Stan.

Płocka

-

-

Twardowski A.

Płocka.

-

-

Bińkowski A.

3 Maja;

Powroynictwo (Cordires)

Ropemakers

Potegowski J.

N. Rynek

Prœb i tlumacze biura (Ptitions et traductions)

Petitions & Translations

Brzeziński Z.

Płoclca

-

-

Dudziński Wlad

Płocka

-

-

Lipskier Szm.

St. Rynek.

-

-

Kasperski S.

Gdańska

-

-

Rathaus

St. Rynec

-

-

Sztokman J.

Kościuszki.

Przewozowe (Transports)

Transports

Mondry J.

Gdanska

-

-

Saski J.

-

Radjosprzet (Accessories pour la T.S.F.)

Wireless; Radio;Wireless Telegraphy and Telephony Apparatus

"Radio":w L.Jarebski J.

Kosciuszki

Restauracje

Restaurants

Goćlićki R.

Kosciuszki

-

-

Gutowaki J.

Staroskempaka

-

-

Michalska M.

N. Rynek

-

-

Zakrzewska Euf.

Mlyńska

Rolnicze produkty ('Rroduits agricoles)

Agriculteral Articals

Zmysłowski R.

Plocka

-

-

Spoldzielnia RolniczoHandlowaw Lipni E.

Sp.zo.o

Rowery - wynajem (location de bicycletts)

Bicycle Hiring

Syndykat Rolniczy Ziemi Dobrzyoskiej A. A.odd Z.

Gdanska

Ryby (poissons)

Fish

Russok M.

-

Rymarakie wyroby (bourreliers)

-

Blumberg J.

-

-

-

Jankowski J.

N. Rynek

-

-

Zychliński J.

Plocka.

RzeŸnicy (bouchers)

Butchers

Ciszewski Z.

Kościuszki

-

-

Flajszhakier D.

Gdańska

-

-

Jurek Ch.

Gdańska

-

-

Kartany M.

N. Rynek

-

-

Maszlak I.

Gdańska

-

-

Munter H.

Złota

-

-

Pasniewski B.

3 Maja

-

-

Sobiecki A.

Kościuszki

-

-

Szatkowski W.

N. Rynek

-

-

Witecki J.

3 Mata

-

-

Zbrojewska H.

Mlyńska

Samochadowa komunikacja (transports automobiles)

Automobile Services

Zbrojaki W.

Kilinsk

-

-

Pryliński A.

3 Maja.

-

-

Flajszakier A. L.

Gdańska

-

-

Kowalczyk J.

Gdańsaka

-

-

Panster Moszi Mord.

Gdańsa

-

-

Rudeki L.

3 Maja

Siodlarskie i rymarskie wyroby (bourreliers)

Saddlery and Leather Goods

Turkowicz Abr.

Kościuszki

-

-

Liaowski J.

Gdańska

-

-

Ostrowski J.

Gdańska

-

-

Sztuczyński W.

Kilińskiego.

Skry (cuirs)

Leather

Blum J.

Kozia

-

-

Florman ChH.

Kozia

-

-

Goldberg A.

Rynkowa

-

-

HenszelC H..

Gdańska

-

-

Holc I.

St. Rynek

-

-

Holcman I.

Gdańaka

-

-

Lewin A.St

St. Rynek

-

-

Ring A.

St. Rynek

-

-

WejchertSt.

Mlyńska

Spiryrtualja (spiritueux)

Spirits

Ruszak ChH.

Kozia

-

-

Cznpliński M.I Monotral C.

Gdańska

Spozywcze artykuly (comestibles)

Articles of Food

Grajter J.

St. Rynek.

-

-

GoldKościuszki

-

-

-

Jagliński J.

Zawodzie

-

-

Kroezman H.

Zawodzie

-

-

Michalski W.

Płna

-

-

Spldzielnia Spożywcza Kolejarzyw Lipnie

Sp.zo.o.

-

-

Stoy I.

Płna

-

-

Szagun J.

N. Rynek

-

-

"Swit" Towarzystwo Spzywcze Spldz

Plocka

-

-

Zacharska E.

Gdańska.

-

-

Frydman Ch.

Plocka

-

-

Grosman I. J.

Zawodzie

-

-

Kadysz H.

3 Maja

-

-

Kaman G.

Kościuszki

-

-

Koral L.

Dobrzyńska

-

-

Michalska Z.

Płna

-

-

Ruda T.

Gdańska

-

-

Sal J.

Jastrzebska

-

-

Szampanc H.

Rynek

-

-

Tnubenfeld A.

-

Stolarze (menuisiers)

Cabinet Makers

Gorecki P.

Kilińskiego

-

-

Goreclci W.

Kilińskiego

-

-

Jabs F.

3 Maja

-

-

Kaman R.

Kanenberg Nowy Rynek.

-

-

Keling J.

Kilińskiego

-

-

Winnicki F.

Kilińskiego

-

-

Zabrowski J.

Kilińsklego.

Szewcy (cordonniers)

Shoemakers

Baranowski W.

Kilińslciego

-

-

Bielanowski J.

Kilińsldego

-

-

Glowacki W.

Kilińskiego

-

-

Gorecki Fr.

Płocka

-

-

Kujawski K.

Kiliskiego

-

-

Mlotkowski H.

Torunska

Szkfo I porcelana (verreries et porcelaines)

Glass and Porcelain Dealers

Walter H.

Bulwarna

-

-

Binenfełdc H.

Rynkowa

Slusarze (serruriers)

Locksmiths

Eizenberg .S Z.

Plocka

-

-

Henszel M.

Rynkowa.

-

-

Freide J.

Płocka

-

-

Olems W.

Gdanska

-

-

Kaman A.

N. Rynek

-

-

Paradowaki S.

Gdańska

-

-

Wlodzimiersk I. R.

Gdańska.

Tapicerzy (tapissiers)

Paperhangers, or Upholsterer

Surawski A.

Gdańska

-

-

Wunder J.

N. Rynek.

Tartaki (scieries);

Planing Mills

Labedx A.

Zawodzie.

Trumny (cercueils)

Coffins

Bińkowski A.

3 Maja

Tytoniowe wyroby (tabac)

Tobacco Goods

Krentsig

Kościuszki

-

-

Mordziak St.

3 Maja

-

-

Rosenfeld A.

Kosciuski

Ubezpieczeniowe agentury (agents d'assnrances)

Insurance Agencies

Zelechowski W.

3 Maja.

Ubizpieczeniowe biura (assurance)

Insurance Companies

Podcznaski J.To W.Ubezpieczańodognia

Kosciuszki.

Ubrania gotowe (Vtements confectionnes)

Suits (Ready-Made)

Towarzystwo Ubezpieczeń Wznjemnychoddx.

Kosciuszki.

-

-

Gudkiewicz SZ.

Rynkowa

-

-

Gudkowski I.

Rynkowa

-

-

Dinar A.

Kozia

-

-

Diogenes M.

Przekop

-

-

Dzielik. W.

Kozia

-

-

Holc A.

-

-

-

Kukawka B.

Mokra

-

-

Kurcman D.

Rynkowa

-

-

Puder

St. Rynek

-

-

Rozenwaks N.

Gdanska

-

-

Sluzewski J.

St. Rynek

-

-

Sluzewski S.

Rynkowa

-

-

Szajnberg J.

Kozia

-

-

Zelek C.

Rynkowa

-

-

Zelek L.

St. Rynek

-

-

Zychlinski. J.

St. Rynek

-

-

Lalek L

St. Rynek

Wdliny (charcuterie)

Pork Butchers' Goods

Sobiecki A.

Kosciuszki

-

-

Wilkans K.

N. Rynek

Wiatraki (moulins a vent)

Windmills

Trzcinski.

-

Wdki (eaux-de-vie)

Brandy

Dobrzynski. S.

N. Rynek

-

-

Grebacki W.

3 Maja

-

-

Kukowski E.,

Kosciuszki

-

-

Taca B.

Plocka.

Zboza (Grains)

Corm

Adler S.

Staszica

-

-

Braun R.

Kilinskiego

-

-

Dziegalki Sx.

3 Maja

-

-

Hartbrot D.

Rynk

-

-

Krzywanowski B.

Kosciuszki

-

-

Plockier D.

3 Maja

-

-

Plakowski J.

Nowy Rynek

-

-

Siwek Sz.

Caros

-

-

Szmajewics E.

Torunska

-

-

Zygfryd K.

N. Rynek.

-

-

Rudzki L.

Zawodzie

-

-

Ruszkowcki J.

Gdanska

-

-

Siwek S.

Kosciuszki

-

-

Syndykat Rolniczy Ziemi Dobrzynskicj

. S. A.

-

-

Szwarc I.

Kosciuszki

Zduni (fumistes)

Stove Fitters

Fabrycki F.

St. Rynek

-

-

Fabrycki F.

Stodolna

-

-

Szynkiowicz Z.

Gdanska.

Zegarmistrze (horlogers)

Clock and Watch Makers

Boraztejn L.

Kosciuszki

-

-

Gelbart W.

Kosciuszki

-

-

Gelbart Z.

Gdanska

-

-

Goldblum E.

Plocka

-

-

Klajn B.

Rynkowa

-

-

Siwen F.

N. Rynek

-

-

Zajdner A.

Kosciuszki.

Ziemioplody (produits du sol)

Ground Fruit

Ruszkowski J.

Gdanska.

Zelazo (fers)

Iron

Kraut M.

Gerez

-

-

Miedzigorski C.

-

-

-

Mlawer A.

Plocka

-

-

Ogrodewicz J.

Gdanska

-

-

Ruda L.

Gdanska

-

-

Sznicer Ch.

Mlynska

-

-

Winlarzki B.

N. Rynek.

-

-

Adler F.

Gdanska.

Home

My Israel

Father

Album

Gombin

Plock

Trip

SHOAH

Communities

Heritage

Searching

Roots

Forum

Hitachdut

Friends

Kehilot

Links

Guest Book

WE REMEMBER! SHALOM!